Prelekcja dr Kamili Piernik-Wierzbowskiej podczas konferencji "Zielony Ład czy Zielony Nieporządek"

W dniu 24 czerwca dr Kamila Piernik-Wierzbowska wystąpiła na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Prawa Ochrony Środowiska pt. "Zielony Ład czy Zielony Nieporządek" organizowanej przez Wydział Prawa Uniwersytetu Karola w Pradze, Wydział Prawa Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, Wydział Prawa West Ukrainian National University w Tarnopolu, Zespół Botaniki i Ochrony Przyrody Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Prawa Górniczego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego wraz z Fundacją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica” oraz Międzywydziałowym Kołem Prawa Ochrony Środowiska.

Przedmiotem wystąpienia dr Piernik-Wierzbowskiej  były zasady kompensacji szkód wyrządzanych przez dzikie zwierzęta w Polsce oraz to, czy i jak wpisują się one w założenia unijnej strategii Zielonego Ładu i Strategii na rzecz Bioróżnorodności 2030.

Serdecznie gratulujemy.