Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie – X edycja 2020/2021

Miło jest nam poinformować, o rozstrzygnięciu X edycji konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, organizowanym w roku akademickim 2020/2021. W tym roku uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego przesyłali prace pisemne na temat: : „Prawa zwierząt – idea, kontrowersje, zagrożenia, szanse”.  Niestety z uwagi na panującą nadal sytuację epidemiczną, nie mogliśmy zorganizować i zaprosić uczniów wraz z nauczycielami na uroczyste spotkanie mające na celu wręczenie nagród. Podobnie jak w ubiegłym roku nagrody zostały przesłane drogą korespondencyjną.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a nauczycielom za opiekę nad przygotowaniem prac!

W tym roku I miejsce przyznano uczennicy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

II miejsce zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

III miejsce przyznano uczniowi ze Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim.

Wyróżnienia przyznano:

Uczennicy i uczniowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

Uczennicy z Zespołu Szkół – Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce

Prace nadesłali również uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bydgoszczy oraz z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

Patronat nad konkursem objęło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.