Podsumowanie Konferencji "Ekonomiczne i prawne aspekty pandemii COVID-19"

17 czerwca 2021 roku odbyła się Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa pt. "Ekonomiczne i prawne aspekty pandemii COVID-19" organizowana przez Instytut Prawa i Ekonomii oraz Koło Naukowe "Prawo&Biznes" i Koło Naukowe "New Generations of Financiers".

Wydarzenie odbyło się w formie zdalnej na platformie MS Teams. W konferencji wzięła udział liczna grupa studentów oraz doktorantów z wielu uczelni w Polsce. Organizatorzy byli bardzo zaskoczeni wysokim poziomem wystąpień, a także licznymi dyskusjami prelegentów, moderatorów i słuchaczy.

Warto podkreślić, że swoje referaty przedstawili również członkowie Koła Naukowego "Prawo&Biznes" oraz Koła Naukowego "New Generations of Financiers" - dla niekórych z nich były to pierwsze publiczne wystąpienia podczas konferencji.

Celem Konferencji było podjęcie naukowej dyskusji nad ekonomicznymi i prawnymi aspektami pandemii COVID-19. Ten aktualny i ważny temat wzbudził duże zainteresowanie uczestników.

Spotkanie zostało rozpoczęte przez Dyrektora Instytutu Prawa i Ekonomii dra hab. Radosława Krajewskiego, prof. uczelni. Konferencja została objęta patronatem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wydarzenie nie odbyłoby się bez zaangażowania i wsparcia Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem dr Anity Kubanek z udziałem dr Aldony Uziębło, sekretarz Konferencji Anny Pawłowskiej oraz członków Kół Naukowych "Prawo&Biznes" i "New Generation of Financiers" działających przy Instytucie Prawa i Ekonomii UKW, jak również moderatorów paneli - dra hab. Mariana Masternaka, prof. uczelni oraz dra hab. Sławomira Kamosińskiego, prof. uczelni. Zaangażowanie i wkład wszystkich tych osób przyczyniły się w dużym stopniu do wysokiego poziomu organizacji Konferencji.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Prelegentów, którzy podjęli się analizy postawionego przez organizatorów problemu badawczego, a także zaproponowali własne uwagi de lega lata i postulaty de lege ferenda.