Porozumienie o współpracy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kierując się wolą współdziałania w realizacji zadań służących obopólnej korzyści, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie im. Powstania Warszawskiego płk SG Robert BAGAN oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr. hab. Jacek Woźny, podpisali drogą korespondencyjną porozumienie o współpracy.

Przyszła współpraca dotyczyć będzie m.in. wymiany doświadczeń praktyki zawodowej, rozwijania różnych form współpracy studenckiej, wspólnych projektów naukowo-badawczych, organizowania wspólnych konferencji i sympozjów oraz umożliwienia studentom UKW odbywania w siedzibie NwOSG staży i praktyk zawodowych.

Koordynatorami współpracy zostali: ze strony NwOSG – Ewa Waligóra, Zastępca Naczelnika Wydziału Koordynacji Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz ze strony UKW – dr Jarosław Janikowski, Instytut Prawa i Ekonomii UKW.

Jednocześnie należy wyraźnie podkreślić, że inicjatywa nawiązania współpracy oraz wszelkie działania, które doprowadziły do tego sukcesu zostały podjęte m.in. przez Pracownika naszego Instytutu - dra Jarosława Janikowskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi za zaangażowanie i trud włożony w doprowadzenie do tego sukcesu.