Udział dra Adama Jakuszewicza w sympozjum Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego w Kijowie

21 września br. dr Adam Jakuszewicz, pracownik Katedry Prawa, uczestniczył w sympozjum zorganizowanym przez Katedrę Prawa Administracyjnego, Finansowego oraz Ochrony Informacji Narodowego Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego w Kijowie (Ukraina) na temat: "Europejskie wzorce i doświadczenia w zakresie regulacji trybu uzyskiwania stopnia naukowego doktora".

Podczas obrad dr Jakuszewicz wygłosił prelekcję na temat: "Zasady i procedury uzyskania stopnia naukowego doktora w Polsce i w Niemczech – jeden cel różne drogi". Ze szczególnym zainteresowaniem ukraińskich partnerów spotkało się zagadnienie funkcjonowania Szkoły Doktorskiej UKW oraz osobiste doświadczenia prelegenta związane z uzyskaniem przez niego stopnia doktora na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Instytut Prawa i Ekonomii UKW oraz Wydział Prawa Narodowego Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego w Kijowie współpracują już ponad dwa lata. Dotychczasowa współpraca zaowocowała wzajemnymi wizytami dydaktycznymi pracowników obu Uczelni, udziałem w konferencjach naukowych, publikacjami naukowymi pracowników naszego Instytutu na Ukrainie oraz wymianą dobrych praktyk.

Link do Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego w Kijowie:

Serdecznie gratulujemy Prelegentowi i życzymy dalszej owocnej współpracy z Uniwersytetem w Kijowie.