Pracownik IPiE członkiem Zarządu Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego

Informujemy, że dnia 25.06.2020 r. został wybrany na nową kadencję Zarząd Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego. Prezesem od wielu lat jest prof. dr hab. inż. Marek Bieliński.

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Członków BTN, 25 czerwca 2020 roku w Auli ATRIUM Naszego Uniwersytetu został wybrany, na członka Zarządu, pracownik naszego Instytutu - dr hab. Marcin Skinder, prof. uczelni.

Do tego szacownego grona należą również nasi Uniwersyteccy Rektorzy: prof. Jacek Woźny, prof. Marek Macko, prof. Benedykt Odya.

Jednocześnie zapraszamy do wstąpienia w szeregi Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego naszych Pracowników oraz Studentów (prosimy o kontakt z Prof. Skinderem).

Warto podkreślić, że Towarzystwo jest samorządnym stowarzyszeniem osób uprawiających działalność naukową. Celem Towarzystwa jest pobudzenie i kultywowanie w Bydgoszczy i w regionie kujawsko-pomorskim życia naukowego we wszystkich dziedzinach wiedzy. W szczególności BTN inicjuje, popiera i rozwija badania naukowe, prowadzi działalność popularyzującą osiągnięcia naukowe, wspiera rozwój instytucji naukowych oraz stymuluje tworzenie i rozbudowę wyższych uczelni publicznych.

Co ciekawe, pierwsze statutowe Walne Zebranie Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego zwołano 7 czerwca 1959 r. i tę datę przyjmuje się za początek działalności tej bydgoskiej instytucji.