Wyniki badań na temat świadomości prawa wykroczeń wśród mieszkańców Bydgoszczy Wyniki badań na temat świadomości prawa wykroczeń wśród mieszkańców Bydgoszczy

Wyniki badań na temat świadomości prawa wykroczeń wśród mieszkańców Bydgoszczy

Wraz z zakończeniem roku akademickiego 2019/2020 rozpoczynamy publikowanie wyników badań naszych studentów. Jednym z nich było sfinalizowane już badanie na temat świadomości prawa wykroczeń wśród mieszkańców Bydgoszczy.

Zostało ono przeprowadzone w okresie styczeń-luty 2020 roku poprzez internetową ankietę opracowaną na platformie Google.

Dzięki życzliwości Polskiego Radia PiK za pośrednictwem udzielonemu przez członków Koła Naukowego Kryminologii wywiadu ankieta mogła dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Pomocna okazała się również grupa „Bydgoszczanie”, działająca na facebook’u i zrzeszająca mieszkańców tego miasta. Ankieta była również dostępna na stronie facebookowej Koła Naukowego Kryminologii, zrzeszającej wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

W badaniu wzięło udział 141 osób, w tym 98 kobiet i 43 mężczyzn.
Respondentom zadano 21 pytań.
Analizą ankiety zajęli się studenci z Koła Naukowego Kryminologii działającego przy Instytucie Prawa i Ekonomii UKW, a efekt ich pracy z przyjemnością publikujemy.

Zachęcamy do lektury, a Studentom i Opiekunowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych poszukiwaniach i badaniach naukowych. Jest to duży wkład w dziedzinę prawa wykroczeń ze względu na empiryczny wymiar przedstawionych przez Koło Naukowe wniosków.