Oferta kursów internetowych opracowanych przez Program HELP (Edukacja z praw człowieka dla prawników) Rady Europy

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów internetowych opracowanych przez Program HELP (Edukacja z praw człowieka dla prawników) Rady Europy.

Ograniczenia w swobodzie przemieszczania się z powodu pandemii COVID-19 mogą stanowić dobry moment, aby zapisać się na kursy online HELP, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich kwestii, jak:

• Wprowadzenie do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, w tym nowy moduł dotyczący wykonywania orzeczeń ETPC (wersja uaktualniona; istnieją starsze wersje dostosowane do przepisów krajowych niektórych krajów)
  • Antydyskryminacja
  • Środki alternatywne wobec tymczasowego aresztowania
  • Środki alternatywne wobec detencji migrantów (niedługo dostępny na stronie internetowej)
  • Azyl i EKPCz
  • Bioetyka - Kluczowe zasady praw człowieka w biomedycynie
  • Sprawiedliwość przyjazna dzieciom
  • Zwalczanie handlu ludźmi
  • Standardy Komitetu ds. Zapobiegania Torturom (CPT)
  • Ochrona danych i prawo do prywatności
  • Prawa człowieka w sporcie
  • Gwarancje proceduralne w postępowaniu karnym i prawa ofiar
  • Zakaz złego traktowania
  • Prawo własności
  • Uzasadnianie wyroków w sprawach karnych
  • Dzieci uchodźców i migrantów
  • Prawa osób niepełnosprawnych
  • Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa

I wiele innych tematów… o czym możecie przekonać się w katalogu kursów HELP TUTAJ

Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą samodzielnie wydrukować „Zaświadczenie o ukończeniu” .

Wszystkie kursy są dostępne w j. angielskim, a niektóre przetłumaczone zostały na inne języki, w tym j. polski. Kursy które dostępne są w j. polskim zawierają dodatkowe materiały uzupełniające związane z polskim prawem, orzecznictwem i kontekstem.