Komunikat Dyrektora Instytutu Prawa i Ekonomii Komunikat Dyrektora Instytutu Prawa i Ekonomii

Komunikat Dyrektora Instytutu Prawa i Ekonomii

Szanowni Państwo Studenci i Wykładowcy Instytutu Prawa i Ekonomii,
w związku z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 marca 2020
r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Rektor naszego Uniwersytetu ustalił szczególne zasady funkcjonowania UKW w okresie od 18 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. (dostępne TUTAJ).

W związku z powyższym uznałem, że nie ma potrzeby, aby Panie z naszego Sekretariatu pełniły dyżury, a zatem w tym okresie Sekretariat będzie nieczynny. Proszę o kontakt w każdej sprawie drogą e-mailową:
- z Ewą Kulpą, Ewą Leszczyńską lub Magdaleną Wrońską (Sekretariat),
- ze mną,
- z dr Agnieszką Wedeł-Domaradzką lub z dr Aldoną Uziębło lub
z poszczególnymi wykładowcami.

Drodzy Studenci!
Drogą zdalną będziecie otrzymywali - tak, jak już się to zadziało i dzieje - kolejne materiały do nauki lub będziecie mogli brać udział w innych formach kształcenia na odległość. Was Drodzy Wykładowcy proszę o poważne podejście do tego zadania, a jednocześnie dziękuję za dotychczasowe Wasze starania w tym zakresie.

Studentów ostatnich roczników proszę o zintensyfikowanie prac nad pracami dyplomowymi i przesyłanie ich fragmentów promotorom drogą e-mailową. Gdy wrócimy na Uniwersytet może być mało czasu aby prace te ukończyć tak, aby móc się obronić w czerwcu czy w lipcu.

Być może spotkamy się w murach naszego Uniwersytetu później niż było to pierwotnie planowane. To będzie zależało - co oczywiste - od sytuacji epidemicznej w naszej Ojczyźnie i od decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz decyzji Rektora naszego Uniwersytetu.

Szanowni Państwo!
To jest czas szczególny, sytuacja wyjątkowa, z którymi przychodzi nam się mierzyć. Wydaje mi się jednak, że i tak na uczelniach jesteśmy w dobrej sytuacji w porównaniu z tymi naszymi rodakami, którzy muszą pracować i dokonywać innych aktywności.

Pełen szacunek dla personelu medycznego i sanitarnego, funkcjonariuszy służb ratowniczych i bezpieczeństwa publicznego, sprzedawców i tych wszystkich, dzięki którym możemy funkcjonować.

Ufam, że jako ludzkość pokonamy koronawirusa, a wówczas wrócimy do normalności nadrabiając to, co dzisiaj musi poczekać.
No bo to musi być tak, jak śpiewała Budka Suflera, że "po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"...

Życzę Wam i Waszym Bliskim zdrowia

Dyrektor Instytutu Prawa i Ekonomii