Seminarium Naukowe pt.

Seminarium Naukowe pt. "Etyka zawodowa w polskim procesie karnym w obliczu współczesnych wyzwań" (podsumowanie)

W dniu 9 stycznia 2020 r. w budynku Instytutu Prawa I Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się seminarium naukowe „Etyka zawodowa w polskim procesie karnym w obliczu współczesnych wyzwań".

Jako pierwszy głos zabrał dr Adam Bułat (UKW w Bydgoszczy), który w referacie „Zaufanie jako podstawa stosunku obrończego" opisał relację, która powinna łączyć oskarżonego z obrońcą, wskazał przepisy karnoprocesowe chroniące poufność w kontaktach adwokatów oraz radców prawnych z klientami oraz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa na które narażone są osoby korzystające z usług niewyspecjalizowanych „podmiotów prawniczych".

Następnie dr Piotr Starzyński (UWM w Olsztynie) w niezwykle barwny sposób podzielił się ze zgromadzonymi swoimi refleksami na temat wpływu etyki sędziego na rzetelny proces karny, szczególną uwagę poświęcając grudniowej nowelizacji ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie oraz już teraz zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenia organizowane w przyszłości przez pracowników Instytutu.