Wykład otwarty oficera Centralnego Biura Śledczego Policji (podsumowanie)

Dnia 15 stycznia 2020 roku o godzinie 13.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbył się, zorganizowany przez Koło Naukowe Kryminologii, wykład z oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji młodszym inspektorem Romualdem Kapłanowskim - naczelnikiem Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej w Zarządzie Centralnego Biura Śledczego Policji w Bydgoszczy.

Po krótkim wprowadzeniu, przybliżył on rolę, jaką CBŚP odgrywa w walce z przestępczością, obszary swoich działań, narzędzia do tego celu wykorzystywane oraz wyzwania czekające organ ścigania w przyszłości. Nie zabrakło również rozmaitych przykładów z życia codziennego w pracy funkcjonariusza, wzbogacając praktyczną wiedzę słuchaczy.

Końcową część spotkania Pan Romuald Kapłanowski przeznaczył na udzielanie odpowiedzi na zadawane przez studentów pytania, co w większym stopniu pozwoliło zrozumieć istotę pracy oficera CBŚP.

Serdecznie dziękujemy Panu Romualdowi Kapłanowskiemu za poświęcony czas i chęć podzielenia się ze studentami wiedzą praktyczą a wszystkim słuchaczom za liczne przybycie.