"Macierzyństwo zastępcze" - prelekcja dr A.Wedeł-Domaradzkiej podczas ogólnopolskiej konferencji

W dniu 13 grudnia 2019 r. dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat: "Kobiety, dzieci i (inne) grupy szczególnie wrażliwe - standardy ochrony i wyzwania dla prawa międzynarodowego".

Konferencja ta odbyła się w murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a jej celem była diagnostyka problematyki badawczej w zakresie grup wrażliwych.

Podczas konferencji dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka wygłosiła referat „Macierzyństwo zastępcze – sytuacja dziecka i kobiety w świetle standardów międzynarodowych”. Konferencja docelowo doprowadzić ma do powołania Research Center for Rights of Vulnerable Persons (RCRVP). W ramach wspominanego centrum dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka zadeklarowała zajęcie się problematyką „best interests of the child” oraz zagrożeń dla dzieci wynikających z praktyk surogacyjnych, szczególnie z perspektywy europejskiego systemu ochrony praw człowieka.