Badania dr Magdaleny Szczepańskiej wśród przedsiębiorców

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest partnerem projektu Human Smart City realizowanego w Nakle nad Notecią. Pracownica Katedry Ekonomii – dr Magdalena Szczepańska w ramach projektu przeprowadziła badania wśród lokalnych przedsiębiorców skupionych w organizacji BNI Prestige (Business Network International). Badanie diagnozowało  potrzeby i oczekiwania w zakresie partycypacji społecznej czyli udziału w procesie współrządzenia miastem. Nakło planuje także wprowadzenie aplikacji na smartfony służącej do komunikacji z mieszkańcami. Przedsiębiorcy wskazywali, z jakich funkcji aplikacji chcieliby korzystać.

Głównym celem projektu „Human smart city” jest zaangażowanie mieszkańców w tworzenie inteligentnych rozwiązań w zakresie transportu oraz dbałości o jakość powietrza. Wartość projektu to niespełna 3 mln zł. Nakło nad Notecią jest jednym z 25 miast – laureatów konkursu „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”, ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju.