Wykład otwarty

Wykład otwarty "Posiadanie narkotyków w systemie polskiego prawa karnego" - podsumowanie

21 listopada 2019 r. studenci z Instytutu Prawa i Ekonomii UKW wysłuchali wykładu na temat "Posiadanie narkotyków w polskim prawie karnym", który poprowadził sierż. Patryk Theuss z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Aula Biblioteki UKW zgromadziła studentów Kryminologii, Administracji i Prawa w biznesie, którzy poznali specyfikę służby policjanta zajmującego się przestępczością narkotykową. Sierżant Patryk Theuss łącząc teorię i praktykę przeprowadził słuchaczy po meandrach przepisów prawnokarnych traktujących o przestępstwach narkotykowych jak również przybliżył elementy procedury karnej, zwłaszcza w przedmiocie czynności przeszukania.

Nie zabrakło też przywołania prawdziwych przypadków z codziennej służby, które pozwoliły przybliżyć powagę problemu oraz jego skalę. Wykład zwieńczył pokaz działania testera narkotykowego, którym posługują się policjanci w codziennej służbie.