Dr Marcin Borsuk laureatem III edycji konkursu MINIATURA

dr Marcin Borsuk z Katedry Ekonomii laureatem trzeciej edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA

Znane są nazwiska kolejnych laureatów trzeciej edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA na działania naukowe służące realizacji badań podstawowych. Grant na finansowanie badań uzyskał:

dr Marcin Borsuk, projekt pt. "Wpływ zmian klimatycznych na stabilność sektora finansowego", kwota finansowania 49 500,00 zł.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Chcąc lepiej zrozumieć ryzyko, jakie zmiana klimatu stwarza dla gospodarki i systemu finansowego przewidziane prace mają zapoczątkować wieloletnie badania w zakresie zagrożeń wynikających ze zmian klimatu dla stabilności finansowej. Głównym działaniem naukowym zaplanowanym w Projekcie jest odbycie 3-miesięcznego, zagranicznego stażu naukowego w USA na University of South Floriada (USF), podczas którego interdyscyplinarny zespół badaczy podejmie się próby integracji obecnie wykorzystywanych modeli ekonomicznych uwzględniających wpływ zmian klimatu z sektorem finansowym.