Dr Tomasz Bojar-Fijałkowski uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej oraz wygłaszał wykład otwarty w Kijowie

W dniach 8-12.10.2019 dr Tomasz Bojar-Fijałkowski z Katedry Administracji naszego Instytutu przebywał na Ukrainie. Podczas II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Global Imperatives for Business and Law Development", w której uczestniczyli naukowcy w Ukrainy, Polski, Albanii, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii nasz pracownik wygłosił referat „Environment as imperative for business law of the European Union on the example of circular economy”. Dr Bojar-Fijałkowski został poproszony o moderowanie jednego z paneli dyskusyjnych podczas drugiego dnia obrad.

Przy okazji pobytu nasz pracownik wygłosił także wykład otwarty dla studentów prawa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Handlu i Ekonomii na temat „On the ideas shaping European Union environmental law. From sustainable development towards circular economy”.

Udział pracowników Instytutu w konferencjach i projektach zwiększa potencjał naukowo-badawczy jednostki i wpisany jest w strategię rozwoju Instytutu.