Udział dr hab. Anna Koziczak, prof. uczelni w Międzynarodowym Kongresie w Kownie

Dr hab. Anna Koziczak, prof. uczelni wzięła udział w XV International Congress “Criminalistics and Forensic Expertology: Science, Studies, Practice”, wygłaszając na nim referat pt. “Comprehensive expertise as a support for traditional methods of forensic identification”.

Kongres odbył się w dniach 19-21 września w litewskim Kownie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele nauk sądowych z kilkunastu krajów, m.in. z Białorusi, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także przedstawiciele Foster & Freeman, światowego producenta sprzętu i wyposażenia dla laboratoriów kryminalistycznych.

Organizatorami tego wydarzenia byli Litewskie Towarzystwo Kryminalistyczne, Litewskie Centrum Nauk Sądowych oraz Uniwersytet Michała Römera.

Udział pracowników Instytutu w Konferencjach i projektach zwiększa potencjał naukowo-badawczy jednostki i wpisany jest w strategię rozwoju Instytutu.