Udział Pracowników IPiE w Kongresie Kryminologicznym

W dniu 25-26 września 2019 roku dr Agnieszka Kilińska-Pękacz i dr Jarosław Janikowski uczestniczyli w Kongresie Kryminologicznym organizowanym przez Instytut Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Dr Agnieszka Kilińska-Pękacz w dniu 26 września wygłosiła referat dotyczący "zabójstw popełnianych przez kobiety w ujęciu kryminologicznym".

Kongres Kryminologiczny zorganizowany został przez Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz Polskie Towarzystwo Kryminologiczne im. prof. Stanisława Batawii. Celem Kongresu było umożliwienie spotkania polskim badaczom i badaczkom wywodzącym się z różnych dziedzin nauki i reprezentującym różne ośrodki akademickie, zajmującym się badaniem przestępczości, wiktymizacji, polityki kryminalnej oraz problemów penitencjarnych i postpenitencjarnych.

Kongres stanowił przestrzeń do zaprezentowania prowadzonych badań, wymiany doświadczeń i konfrontacji wyników własnych prac z rezultatami badań innych naukowców i naukowczyń reprezentujących różne dziedziny nauki. Kongres został połączony z wręczeniem księgi jubileuszowej Profesor Irenie Rzeplińskiej, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego oraz wieloletniej pracowniczce Zakładu Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych PAN.

To kolejny aktywny udział Pracowników Uniwersytetu w ogólnopolskich konferencjach, co przyczynia się do rozwoju potencjału naukowego Instytutu.