Wykłady w ramach ERSMUS+ naszego pracownika w Hiszpanii

W dniach 21-26 marca 2018 roku dr Tomasz Bojar-Fijałkowski z Zakładu Prawa Administracyjnego i Prawa Ochrony Środowiska przebywał w ramach programu ERSMUS+ na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Grenadzie. Nasz pracownik prowadził dla tamtejszych studentów zajęcia na temat aktualności z zakresu prawa ochrony środowiska w Polsce. Wykład, obejmujący m.in. zagadnienia gospodarczego prawa środowiska, w tym kazus Doliny Rospudy i przekopu Mierzei Wiślanej, spotkał się z dużym zaciekawieniem.

Wydział Prawa Uniwersytetu w Grenadzie, partner WAiNS UKW na kierunku administracja, mieści się w najstarszym, historycznym obiekcie, który był w przeszłości siedzibą całego tamtejszego uniwersytetu. Co ciekawe, tak jak na UKW zlokalizowany jest tam też uniwersytecki ogród botaniczny. Sama Grenada, leżąca u stóp ośnieżonych gór Sierra Nevada, słynie z kompleksu pałacowego Alhambra, unikatowego zabytku sztuki i architektury mauretańskiej w Europie. Stąd wyjazd do Andaluzji polecamy nie tylko naszym wykładowcom, ale i studentom!