Studenci Ekonomii i KN New Generation of Financiers w Okręgowym Muzeum w Bydgoszczy

Dnia 23 lutego studenci pierwszego roku ekonomii wraz z członkami koła naukowego New Generation of Financiers mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii pieniądza na ziemiach polskich aż do schyłku XVII.  Spotkanie  to odbyło się w Okręgowym Muzeum w Bydgoszczy.  Studenci podczas wykładu dowiedzieli się między innymi, jakie były formy płatności przed erą monetarną oraz kiedy i w jaki sposób na ziemiach polskich pojawiły się pierwsze monety. Poznali również metody odczytywania ikonografii, jaką zamieszczano na monetach,  dlaczego je wydawano oraz przez kogo. Pod koniec wykładu studenci mieli okazje obejrzeć hologram studukatówki Zygmunta III, której numizmat powstał w bydgoskiej mennicy, a obecnie jest najbardziej wartościową polską monetą.