Wydział Prawa i Ekonomii

Podsumowanie działalności Koła w roku akademickim 2021/2022

W roku akademickim 2021/2022 członkowie KN "P&B" odbyli zebrania, podczas których omawiane były kwestie dotyczące dalszej działalności, wzięli udział oraz organizowali konferencje, byli aktywno naukowo. Ze względu na trwającą pandemię niektóre spotkania jak i realizowane przez Koło wydarzenia odbywały się zdalnie.

Wszelkie informacje i relacje dotyczące realizowanych działań zamieszczane były na bieżąco na fanpage Koła na facebooku, jak i na instagramie Koła. W ramach działalności KN"P&B" odbyło się kilka wydarzeń w postaci wykładów otwartych, warsztatów i szkoleń. Opis aktywności naszego koła znajduje się poniżej.

Konferencja "BiznesTrendy" 

Koło Naukowe “Prawo&Biznes” rok akademicki 2021/2022 rozpoczęło wsparciem organizacyjnym konferencji "BiznesTrendy 2021", która odbyła się 23 września 2021r.
Członkowie Koła - Anna Pawłowska oraz Kacper Szerbart byli wolontariuszami podczas tego wydarzenia oraz brali udział w wybranych prelekcjach.

Organizator na zakończenie wydarzenia oficjalnie podziękował Członkom Koła za wsparcie, zaangażowanie oraz profesjonalizm. Zgodnie ze strategią Koła współpraca z organizatorem będzie kontynuowana.

Wpis na FB: www.facebook.pl

Debata studencka

8 listopada 2021 roku odbyła się organizowana przez Koło debata studencka pt. “Czy chcę prowadzić działalność gospodarczą?” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Koordynatorem wydarzenia w regionie była Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Bydgoszczy. Celem debaty było pochylenie się nad realiami prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce z perspektywy młodych ludzi.

Podczas debaty poddano analizie przepisy prawne i uwarunkowania obrotu gospodarczego, które bezpośrednio wpływają na podejście młodych ludzi do zakładania działalności gospodarczej w Polsce. Debata odbyła się w formie zdalnej, aby umożliwić wzięcie w niej udziału jeszcze większej liczbie osób. Naszymi prelegentami byli:

  • Mariia Pohytaliuk
  • Kacper Szerbart
  • Paweł Dobek
  • Norbert Ponczyński

Wpis na FB: www.facebook.pl

Spotkanie podsumowujące działania

Spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania odbyło się  21 marca 2022r. Członkowie Koła przedstawili swoje propozycje działań podejmowanych przez Koło, wśród których pojawiło się kontynuowanie i poszerzanie współpracy ze środowiskiem biznesowym, rozwój badań naukowych oraz udział w konferencjach naukowych. Strategia Koła zawsze konsultowana jest z jego Członkami, co ma przełożenie na ich zaangażowanie i efektywność.

I Forum Kół Naukowych 

W pierwszy dzień czerwca odbyła się kolejna debata naukowa - I Instytutowe Forum Kół Naukowych. Razem z Kołem Naukowym Kryminologii UKW, Kołem Naukowym Inwestycji i Rynku Finansowego oraz Kołoem Naukowym New Generation of Financiers UKW dyskutowaliśmy wokół czterech tez, które były zgłoszone przez studentów poszczególnych Kół.

Tezy miały następujące brzmienie:

  • Korupcja ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki (Koło Naukowe New Generation of Financiers)
  • Drobne zachowania korupcyjne nie godzą w interesy przedsiębiorców, a jedynie dają im szanse rozwoju (Koło Naukowe Prawo&Biznes)
  • Zwyczajowe dowody wdzięczności są rodzajem łapówki (Koło Naukowe Kryminologii)
  • Przyzwolenie społeczne na niewielkie przestępstwa korupcyjne zamazuje granicę etycznych i nietycznych zachowań (Koło Naukowe Inwestycji i Rynku Finansowego).

Koło było reprezentowane przez: Mariię Pohytaliuk, Mikołaja Cesarza oraz Norberta Pończyńskiego.

Wpis na FB: www.facebook.pl

Sukcesy naukowe Członków Koła

Członkowie Koła byli bardzo aktywni naukowo. Brali udział w konferencjach mi.n.:

  1. "Cyberprzestępczość w ujęciu ogólnym i prawnym", która odbyła się 6 maja 2022r.  Reprezentacja: Kacper Szerbart
  2. "Przestępczość wobec dzieci w Polsce i na świecie", która odbyła się 26 kwietnia Reprezentacja: Kacper Szerbart
  3. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Miasto-Kultura, historia, społeczeństwo", która odbyła się 25 czerwca 2022 roku
    Reprezentacja: Anna Pawłowska w wystąpieniu na temat "Prawo do miasta-spojrzenie na przyszłość i teraźniejszość"
  4. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Stosunki międzynarodowe i prawo międzynarodowe", która odbyła się 10 lipca 2022 roku
    Reprezentacja: Anna Pawłowska w wystąpieniu na temat "Prawo a cyberbezpieczeństwo w dzisiejszych czasach"
  5. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Prawo własności intelektualnej. Polska-Europa-Świat", która odbyła się 30 lipca 2022 roku
    Reprezentacja: Anna Pawłowska w wystąpieniu na temat "Prawo własności intelektualnej w social mediach"