Delegacja Wydziału Prawa i Ekonomii na zjeździe katedr prawa ochrony środowiska w Gdańsku

W dniach 1-3 czerwca 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Zjazd Katedr i Jednostek Badawczych Prawa Ochrony Środowiska „Prawo środowiska w dobie wyzwań lokalnych i globalnych” połączony z jubileuszem prof. dr hab. Janiny Ciechanowicz-McLean. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyła silna, trzyosobowa delegacja naszego wydziału.

Dr hab. Zbigniew Bukowski prof. uczelni, Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego, wygłosił referat „Ocena oddziaływania na klimat jako instytucja ochrony środowiska”. Dr Małgorzata Szalewska z tej samej katedry wygłosiła referat zatytułowany „Instrumenty prawne ochrony naturalnej retencji terenowej”. Natomiast dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski prof. uczelni, Kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Finansowego, zaprezentował referat „Cele klimatyczne w działalności przedsiębiorców i innych organizacji – o zapomnianych prawnych instrumentach zarządzania środowiskowego”.

Gratulujemy!