Informacje dla studentów
Szkolenie online z zaawansowanej obsługi programu LEX
Drodzy Studenci,
serdecznie zapraszamy na szkolenie online z zaawansowanej obsługi programu LEX przygotowane dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Spotkanie odbędzie się 03.04.2025 r. o godz. 18:00 (link do spotkania: teams.microsoft.com).
Przewidywany czas spotkania: ok. 90 minut.
Webinar zostanie przeprowadzony za pomocą platformy MS Teams (nie jest wymagana jej instalacja). Każdy uczestnik – jeśli łączą się Państwo z różnych pomieszczeń – powinien mieć komputer wyposażony w głośniki lub słuchawki oraz opcjonalnie w mikrofon.
Szkolenie z Praw i Obowiązków Studenta 2024/2025
Zaliczenie Szkolenia z Praw i Obowiązków Studenta dla studentów niestacjonarnych i ostatnia możliwość zaliczenia dla studentów stacjonarnych, którzy nie stawili się na żadnym terminie obowiązującym ich tok studiowania. Poniżej znajdziecie link do formularza Forms, w którym zawarty jest test do rozwiązania. Test składa się z 15 pytań zamkniętych. 3 pierwsze dodatkowe pytania służą identyfikacji Waszej tożsamości w celu sporządzenia listy osób, które w ten sposób zaliczą szkolenie.
Prosimy o podawanie Waszych formalnych danych (imię i nazwisko zgodne z tym, które widnieje w systemie Usos).
W instruktażu formularza znajdziecie link do prezentacji, która ułatwi Wam znalezienie informacji niezbędnych do wyznaczenia poprawnych odpowiedzi
Formularz aktywny będzie od dzisiaj od godziny 16:00 do 18.02.2025 r. do 23:45.
Po upływie powyższego terminu oficjalnie kończymy możliwość odbycia szkolenia! Nieuzyskanie zaliczenia ze Szkolenia wiąże się z zakupem wpisu warunkowego
Powodzenia!
ZUS zaprasza studentów na praktyki
Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje studentom możliwość odbycia praktyk, które pozwalają zdobyć cenne doświadczenie w jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. Praktyki w ZUS to okazja do poznania zadań realizowanych przez instytucję, współpracy z ekspertami oraz rozwinięcia umiejętności zawodowych w różnych obszarach działalności.
Podczas praktyk uczestnicy otrzymują wsparcie opiekunów merytorycznych, a w przypadku praktyk absolwenckich – także świadczenie pieniężne. Każdy praktykant po zakończeniu współpracy otrzymuje zaświadczenie, które dokumentuje nabyte umiejętności oraz zdobyte doświadczenie.
Szczgóły znajdują się w załączniku.
Ogłoszenie Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z dnia 29 stycznia 2025 roku o konkursie na 8 wolnych etatów asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy
PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO w BYDGOSZCZY w dniu 29.01.2025 r. ogłasza konkurs na 8 wolnych stanowisk asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo w dołączonym pliku.
European Master's Degree In Human Rights & Democratisation (EMA)
EMA is a one-year, full-time interdisciplinary programme that reflects the indivisible links between human rights, democracy, peace and development. The programme offers an action- and policy-oriented approach to studying human rights and democratization as well as offering an interdisciplinary approach to the intellectual frameworks that underpin human rights and democratization such as law, international relations, philosophy, history and anthropology.
While studying in a multicultural environment, students have the opportunity to be taught by leading academics representing the 43 EMA participating universities, representatives of international organizations (including the European Union, the United Nations and the Council of Europe), NGO experts and activists and human rights defenders.
EMA is both a residential and an exchange programme, structured in two semesters. Students spend their first semester (September to January) at the Global Campus of Human Rights headquarters in Venice. During the second semester they are hosted by one of the participating universities where they follow courses and prepare a research thesis.
The call for applications for the academic year 2025/2026 is now open
Deadline for both scholarship and self-funded applicants: 2 February 2025
Additional information can be found at: emahumanrights.org
You can also contact Ms Lilianna Rusinek at lilianna.rusinek@amu.edu.pl
Konkursu „Młodzieżowy Delegat RP na 80. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ”, organizowany przez Komitet Pożytku Publicznego
Drodzy Studenci,
zachęcamy Was do zapoznania się z warunkami konkursu pt. „Młodzieżowy Delegat RP na 80. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ”, organizowanego przez Komitet Pożytku Publicznego.
Jak wskazują organizatorzy konkursu „osoba, która wygra konkurs, weźmie udział w 80. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, które zwykle odbywa się we wrześniu. Młodzieżowy Delegat do ONZ realizują swoją misję na okres kadencji, w czasie której może reprezentować Polskę w różnych wydarzeniach młodzieżowych o charakterze międzynarodowym”.
Więcej informacji znajdą Państwo w dołączonym pliku oraz na stronie internetowej organizatora.
Więcej informacji: www.gov.pl
Drodzy Studenci,
zachęcamy Was do zapoznania się z warunkami konkursu pn. „Młodzieżowy Delegat RP na 80. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ”, organizowanego przez Komitet Pożytku Publicznego.
Jak wskazują organizatorzy konkursu „osoba, która wygra konkurs, weźmie udział w 80. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, które zwykle odbywa się we wrześniu. Młodzieżowy Delegat do ONZ realizują swoją misję na okres kadencji, w czasie której może reprezentować Polskę w różnych wydarzeniach młodzieżowych o charakterze międzynarodowym”.
Więcej informacji znajdą Państwo w dołączonym pliku oraz na stronie internetowej organizatora.
Więcej informacji: www.gov.pl
Szansa na praktyki i staże w USA - spotkanie informacyjne
17 grudnia o godz. 12 w sali nr 24 budynku Wydziału Językoznawstwa odbędzie się spotkanie z Wicekonsul Stanów Zjednoczonych - Erin Toolan. Spotkanie będzie poświęcone możliwościom odbywania praktyk i staży wakacyjnych w USA. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich studentów. Ze względu na konieczność przygotowania materiałów prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety rejestracyjnej.
Biogram Pani Konsul Erin Toolan
Erin Toolan is a Foreign Service Office at the U.S. Embassy in Warsaw. Prior to joining the U.S. State Department, she worked as an attorney for eight years. Most recently, she was a managing attorney at a legal aid organization which provided legal representation to survivors of crime in Texas. Prior to that, she worked as a prosecutor specializing in crimes against children and women in Texas and the Northern Mariana Islands. She is former Peace Corps volunteer who served as a teacher in Benin, West Africa for two years. She received her bachelor’s degree in political science and French and then received a Juris Doctor from Baylor University in Texas.
Szkolenie z praw i obowiązków studenta
- grupa 1 - wszystkie kierunki I roku II stopnia (110 studentów) - ŚRODA, 11.12.24 - 10:00-11:30
- grupa 2 - kryminologia (Ist) + prawo (JM) (207 studentów) - ŚRODA, 11.12.24 - 12:00-13:30
- grupa 3 - dziennikarstwo i komunikacja społeczna + prawo w biznesie +
administracja (Ist) (184 studentów) - ŚRODA, 04.12.24 12:00-13:30 - grupa 4 - ekonomia + socjologia + cyberdemokracja + bezpieczeństwo
narodowe + innowacyjność i zarządzenie sferą publiczną (Ist) (174
studentów) - ŚRODA, 04.12.24 - 10:00-11:30
Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wyróżniających się studentów
Informujemy o możliwości ubiegania się o Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta, Stypendium Prezydenta dla wybitnych młodych naukowców oraz Stypendium Prezydenta dla wyróżniających się studentów.
Zgodnie z Uchwała Kapituły Nagród i Stypendiów Naukowych Prezydenta Miasta Nr 1/07 z dnia 29 czerwca 2007 r.,
- pkt 1. za "studenta" uważa się studentów studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich.
- pkt 3. za "młodego pracownika nauki" uważa się pracownika nauki, który nie ukończył 36 lat do 31 grudnia roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie stypendium. Obrona doktoratu przez studenta oznacza, że aplikant przechodzi do kategorii "młodych naukowców".
Termin składania wniosków: 10 grudnia 2024 r.
Miejsce składania wniosków:
Kompletne wnioski proszę złożyć lub przesłać pocztą na adres:
Wydział Prawa i Ekonomii
Plac Weyssenhoffa 11
85-072 Bydgoszcz
Harmonogram spotkań organizacyjnych dla studentów studiów niestacjonarnych naszego Wydziału (I rok studiów)
Spotkanie organizacyjne dla studentów studiów niestacjonarnych obędzie się w dniu 5.10.2024 r.
O szczegółach wydarzenia poinformujemy na początku przyszłego tygodnia!
Harmonogram spotkań organizacyjnych dla studentów studiów stacjonarnych naszego Wydziału (I rok studiów)
Spotkanie organizacyjne dla studentów studiów stacjonarnych (1 rok studiów) odbędzie się 1.10.2024 r. w Sali Koncertowej, budynek Copernicanum przy ul. Kopernika 1.
Prawo:
- 9:00 - 10:30
- Opiekun roku dr Michał Kiedrzynek
Prawo w biznesie I stopnia:
- 10:30 - 11:30
- Opiekun roku dr Wojciech Sosnowski
Prawo w biznesie II stopnia:
- 10:30 - 11:30
- Opiekun roku dr Paweł Szwajdler
Kryminologia:
- 11:30 - 13:00
- Opiekun roku dr Adam Bułat
Administracja I stopnia:
- 13:00 - 14:00
- Opiekun roku mgr Teresa Rosińska
Administracja II stopnia:
- 13:00 - 14:00
- Opiekun roku dr Adrian Misiejko
Ekonomia I stopnia:
- 14:00 - 15:00
- Opiekun roku dr Tatiana Walkowiak
Ekonomia II stopnia:
- 14:00 - 15:00
- Opiekun roku dr Ewelina Idziak
Program Stypendialny „Złote Indeksy NBP”
Narodowy Bank Polski rozpoczął nabór do Programu Stypendialnego „Złote Indeksy NBP” skierowanego do studentów I, II i III roku kierunków ekonomicznych polskich uczelni akademickich. Stu wyróżniających się studentów otrzyma 10 000 zł.
Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat roli i zadań Narodowego Banku Polskiego oraz wsparcie młodych, zdolnych osób kształcących się na kierunkach ekonomicznych oferowanych przez publiczne uczelnie akademickie w Polsce. Program umożliwi Stypendystom udział w inicjatywach edukacyjnych, dzięki którym rozwiną wiedzę na temat działalności NBP, a uzyskane świadczenie pieniężne pomoże rozwijać zainteresowania z zakresu ekonomii, finansów i bankowości.
W Programie Stypendialnym mogą wziąć udział studenci I, II i III roku kierunków ekonomicznych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, studiują w trybie dziennym i nie ukończyli 26. roku życia. Stypendium wypłacane będzie w roku akademickim 2024/2025 przez okres 10 miesięcy w wysokości po 1000 zł brutto.
Rekrutacja do Programu Stypendialnego „Złote Indeksy NBP” trwa do 16 września 2024 r.
Szczegóły dotyczące programu oraz Regulamin Programu zostały opublikowane na stronie nbp.pl
Zapraszamy do udziału.