Wydział Prawa i Ekonomii

Informacje dla studentów

Sukces Studenta naszego Wydziału!

Pan Dariusz Mrugowski, student kierunku Prawo w biznesie, opublikował artykuł pt. "Zarządzanie bezpieczeństwem jako program w ujęciu projektowym" na łamach czasopisma "Security Magazine". Ponadto, Pan Dariusz Mrugowski jest ekspertem w dziedzinie zarządzania projektami i bezpieczeństwa w szczególności w obszarze definiowania, planowania, wdrażania i opracowywania rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów. Artykuł ma na celu przybliżenie problematyki bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach.

Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią: www.politykabezpieczenstwa.pl

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces Studentki Ekonomii!

Studentka Ekonomii Pani Patrycja Końca zdecydowała się na udział w konkursie organizowanym przez Ernst & Young (www.auditodyssey.pl), dotyczącym audytu. Dzięki konkursowi Pani Patrycja przeszła przez cykl 3 warsztatów na których poznała kompleksowo cały proces audytu dużej organizacji oraz zobaczyła, jak w praktyce działa biznes.

Gratulujemy i zapraszamy chętnych za rok - nie tylko studentów z Ekonomii!

Warsztaty dla prawników

Laboratorium Wolności Religijnej zaprasza studentów prawa i kierunków pokrewnych, przedstawicieli zawodów prawniczych oraz osoby zaangażowane w ochronę, prewencję i promocję wolności religijnej do udziału w bezpłatnych warsztatach „Regulowanie religii w dobie globalizacji”.

Zaproszeni eksperci, praktycy i naukowcy, specjalizujący się w obszarze ochrony praw człowieka, w tym wolności religijnej, wyposażą Cię w pakiet konkretnej i interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności możliwych do zastosowania w codziennej praktyce prawniczej. 

Podczas spotkania zostaną omówione najważniejsze aspekty prawnego regulowania religii w społeczeństwie wielowyznaniowym zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Udział w warsztatach daje możliwość skorzystania z bogatego doświadczenia zaproszonych specjalistów. 

Szczegółowy opis wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stroni:www.laboratoriumwolnosci.pl

Laboratorium Wolności Religijnej jest jednostką organizacyjną powstałą z inicjatywy Fundacji Pro Futuro Theologiae działającej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podejmuje środki mające na celu przeciwdziałanie przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania oraz dyskryminacji na tle przynależności wyznaniowej poprzez dedykowane do różnych grup społecznych działania prewencyjne i profilaktyczne.

Harmonogram egzaminów dyplomowych 2023 - administracja, kryminologia, prawo w biznesie.

Informujemy, że w zakładce - STUDENT- Harmonogramy zamieszczono wstępny harmonogram egzaminów dyplomowych dla kierunków administracja, kryminologia, prawo w biznesie.

Konferencja Naukowa "Fin-Sem Student"

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów kierunków ekonomicznych (I i II stopnia) na drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Fin-Sem Student”, która odbędzie się 11-12 maja 2023 roku.

Wydarzenie organizowane jest na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania US w Szczecinie w trybie bezpośrednim.

Aby wziąć udział w Konferencji, należy wysłać zgłoszenie do 30 kwietnia poprzez następujący formularz zgłoszeniowy.

Udział w Konferencji jest darmowy. W załączeniu plan ramowy Konferencji. Wszelkie szczegółowe informacje odnośnie wydarzenia, zostaną wysłane na adresy mailowe chętnych po wysłaniu zgłoszenia.

Studencki Nobel

Rozpoczęły się przygotowania do XIV edycji niezwykłego konkursu dla studentów z całej Polski! Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.

Studencki Nobel jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką.

Sekretariat-terminy pracy zdalnej

Informujemy, iż zgodnie z § 4 Zarządzenia Nr 28/2022/2023 Rektora UKW z dnia 7.02.2023 r.

Sekretariat WPiE będzie pracował w trybie zdalnym w dniach:

-  od 5 do 7 kwietnia 2023 r.

- od 2 do 5 maja 2023 r. 

Prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila.

Zasady funkcjonowania uczelni

Nawiązując do Zarządzenia Nr 28/2022/2023 Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 7 lutego 2023 r. w sprawie zasad funkcjonowania uczelni od dnia 20 lutego 2023 r. do dnia 18 czerwca 2023 r. w związku z koniecznością zmniejszenia zużycia energii elektrycznej uprzejmie przypominamy, że najbliższy zjazd studiów niestacjonarnych przypadający w dniach 1-2.04 br. będzie zjazdem zdalnym (jak również zjazdy w dniach 15-16.04 oraz 6-7.05).

Konkurs dla Studentów Wydziału Prawa i Ekonomii

Drodzy Studenci!

Zapraszam Was do udziału w konkursie na najistotniejszy cytat z prawa i ekonomii spośród 21 zaproponowanych a pochodzących od wybitnych myślicieli prawa i ekonomii oraz innych osób, które sformułowały myśli ważne w tych obszarach naszej wiedzy. Warto do nich sięgać, może czynić z nich własne drogowskazy, a na pewno warto się z nimi zapoznać.

Proszę każdego z Was o wybór tego jednego najistotniejszego cytatu w drodze głosowania. Dzięki temu poznamy, który z nich w opinii Was - Studentów Wydziału Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - jest najistotniejszy.

Wśród osób, które wezmą udział w konkursie rozlosujemy trzy skromne karty podarunkowe Empiku i gadżety naszego Uniwersytetu.

Ankieta konkursowa: Formularz Google.

Konkurs trwa do 25.03.2023 r.

Serdecznie zapraszam

Dziekan Wydziału Prawa i Ekonomii
dr hab. Radosław Krajewski, prof. Uczelni

Konkurs na najlepszą pracę magisterską

Drodzy Studenci, Studentki!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską, której tematyka związana jest szeroko pojętymi prawami dziecka oraz instytucjami rzecznictwa praw dziecka. Organizatorem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka.

Do konkursu mogą ubiegać się prace dyplomowe obronione w roku 2020, 2021 oraz 2022.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie organizatora konkursu: brpd.gov.pl

Termin składania prac: 15 marzec 2023 r.

Forum Młodych Dyplomatów

Studenci!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wiosennej rekrutacji do Forum Młodych Dyplomatów. W naszej organizacji poznacie wiele inspirujących osób, zarówno zaczynających, jak i skutecznie prowadzących swoją karierę, którzy pomogą Wam postawić pierwsze kroki w świecie dyplomacji i prawa międzynarodowego.

Szczegóły akcji:

Kiedy?

Rekrutacja będzie miała miejsce od 4 marca do 19 marca

Gdzie?

Forum posiada przedstawicielstwo w Toruniu.

Jak?

Kandydatury można zgłaszać poprzez specjalny formularz - link
dostępny będzie od 4 marca na stronie wydarzenia na Facebooku.

Erasmus+

Uwaga Studenci!

zapraszamy do udziału w rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki w roku akademickim 2023/24 w ramach programu Erasmus+.

W rekrutacji mogą wziąć udział studenci każdego cyklu studiów (w tym słuchacze Szkoły Doktorskiej), zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

Osoby uprawnione do pobierania stypendium socjalnego, otrzymują na wyjazd dodatkowe stypendium w wysokości 250 EUR miesięcznie.
Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności także otrzymują na wyjazd dodatkowe stypendium w wysokości 250 EUR miesięcznie.

Studenci ostatnich roczników mogą aplikować na wyjazdy na praktyki absolwenckie (do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy od dnia ukończenia studiów).

Wszystkie osoby zakwalifikowane do programu mogą skorzystać z dofinansowania do kursu językowego przygotowującego do pobytu w uczelni/instytucji partnerskiej.

Zachęcam do zapoznania się z "Zasadami realizacji wyjazdów na studia i praktykę 2023/24" i "Zasadami dofinansowania wyjazdów" (nowe, wyższe stawki stypendialne!)  oraz listą uczelni partnerskich (wszystko na stronie:erasmus.ukw.edu.pl).

Spotkanie informacyjne odbędzie się w we wtorek 07.03.2023 r. o godz. 08:30 w Bibliotece UKW (aula A).

Zapraszamy!

Termin składania zgłoszeń w Biurze Współpracy Międzynarodowej na studia upływa 17 marca 2023 r., a na praktyki 31.05.2023 r.

Kontakt:
Joanna Kalka
erasmus@ukw.edu.pl
tel. 52 3419113