Badania naukowe studentów IPiE na temat bezpieczeństwa po zmroku

Opublikowane zostały kolejne badania naukowe naszych studentów.
Tym razem obszarem badawczym jest bezpieczeństwo po zmroku, a jego analizy podjęli się członkowie Koła Naukowego Prawa Karnego UKW.

Tematem przewodnim analizy jest jedynie bezpieczeństwo po zmroku, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym staje się najbardziej prawdopodobne z powodu krótkiego dnia i długich, ciemnych wieczorów.

W badaniach udział wzięło 480 osób z całej Polski, z czego 74,2 % (356 osób) to kobiety, a 25,8 % (124 osoby) to mężczyźni. Największa grupa ankietowanych, bo aż 56 % tj. 269 osób znalazło się w grupie wiekowej 18-25 lat, 15 % (72 osoby) były w wieku 26-35 lat, 69 osób w wieku 36-50 lat, 48 osób zaangażowanych w badania nie uzyskało jeszczepełnoletności. Najmniej badanych, bo zaledwie 4,6 % tj. 22 osoby miało powyżej 50 lat.

Analiza przeprowadzonych badań przyjmuje formę opisu stanu faktycznego i zaprezentowania wniosków z poszczególnych pytań zadanych ankietowanym w formularzu udostępnionym za pośrednictwem Internetu.

Zapraszamy do zapoznania się w raportem z badań.