Instytut Prawa i Ekonomii

Maraton Pisania Listów IPiE UKW – Słowa Mają Moc 4-11.12.2020.

„Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłaliśmy ponad 6,5 miliona wiadomości!....

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka. Każdy może zorganizować Maraton: skrzyknąć przyjaciół, zachęcić nieznajomych i wspólnie pisać listy!” (https://maraton.amnesty.org.pl/)

INSTYTUT PRAWA I EKONOMII TEŻ BIERZE UDZIAŁ

Zapoznaj się z sylwetką bohatera, o którego prawa w tym roku walczymy.
(sylwetki bohaterów dostępne na Ms Teams)

Możesz skorzystać z trzech opcji osobno lub wszystkich razem:

  • piszesz list indywidualnie lub grupowo (wzory listów wraz z danymi teleadresowymi w zakładce pliki) wybierasz kraj z którego pochodzi bohater, zapoznajesz się z opisem sylwetki bohatera i zakresem , piszesz list, drukujesz i wysyłasz!
    Ms Teams kod zespołu: 0cc278n
  • podpisujesz petycję online dostępną na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/ Po zakończeniu maratonu Twój głos przekazywany jest decydentom i osobom bliskim bohaterów akcji!
  • kupujesz znaczek i wspierasz finansowo akcję https://maraton.amnesty.org.pl/STAMP !

TWÓJ UDZIAŁ MA ZNACZENIE! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Działamy na MS Teams, tam wszelkie szczegóły akcji.
Kod do zespołu: 0cc278n